zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká Lípa obnoví městské lesy a park po orkánu

02.06.2007
Les
Česká Lípa obnoví městské lesy a park po orkánu
Česká Lípa investuje půl milionu korun do obnovy městského parku a městských lesů. Peníze by měly pomoci odstranit následky, které na zeleni napáchal lednový orkán Kyrill. ČTK to dnes řekla mluvčí města Kateřina Amrichová.

"Vichřice také poničila střechy v majetku města, na škole Klíč a obytném domě na náměstí napáchala škody za 220.000 korun," dodala. Škoda na parku se blížila také 200.000 korunám.

Peníze na obnovu zalesnění kalamitních ploch, výsadbu městské zeleně, ale i zpracování dřeva získala Česká Lípa darem od České spořitelny. Podle starostky Hany Moudré nakoupí a vysadí město za 100.000 korun stromy v hlavním městském parku a dalších menších parcích a 400.000 korun půjde na obnovu městských lesů.

Na území celého Libereckého kraje napáchal orkán škody za téměř 318 milionů korun. Přes 90 procent škod představuje poškození lesních porostů v regionu, které majitelé lesů vyčíslili na téměř 290 milionů korun. Orkán poškodil také obytné domy, na kterých způsobil škody za 8,13 milionu korun, na tři miliony vyčíslily škody školy v kraji a dalších 2,7 milionu škod nahlásili na svých objektech zemědělci.

http://www.i-noviny.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí