zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekofestival 2007

04.06.2007
Obecné
Ekofestival 2007

Dne 5. června 2007 se na náměstí Míru od 10:00 do 18:30 uskuteční EKOFESTIVAL 2007. Organizátorem této osvětové akce ke Světovému dni životního prostředí je Zelený kruh - asociace ekologických organizací, partnery jsou městská část Praha 2 a CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

Festival zahájí ministr životního prostředí Martin Bursík, starostka městské části Praha 2 Jana Černochová a ředitelka Zeleného kruhu Miloslava Stejskalová. Tématem Ekofestivalu je Odpovědná spotřeba. Akce by měla přispět k zastavení stále rostoucí spotřeby přírodních zdrojů a produkce odpadů. Na dvacet ekologických organizací je připraveno zodpovědět dotazy veřejnosti z různých oblastí ochrany životního prostředí, od Agentury pro ekologicky šetrné výrobky se návštěvníci dozví o ekologickém značení, čekají je hry s ekologickou tématikou, několik výstav, cimbálová muzika Veronica a výborné občerstvení v kvalitě bio, Fair Trade a přímo z pece vytažené pečivo Vinohradské pekárny.

Podobně velká akce s ekologickou tématikou se v České republice zatím neuskutečnila, narozdíl od jiných evropských států, kde již mají svou  tradici. Přitom právě při podobných příležitostech se lidé nejvíce dovídají o ochraně přírody a činnosti ekologických organizací i veřejné správy v ochraně životního prostředí. Letošním tématem festivalu je „Odpovědná spotřeba“, neboť orientace dnešního spotřebitele na výrobky s krátkou životností, rozhodování se ne podle kvality, původu a výrobního procesu, ale podle ceny či reklamy, vede k plýtvání přírodními zdroji a my jako spotřebitelé máme možnost tento trend zvrátit.

Lidé, kteří se zajímají o přírodu nebo je trápí její současné vytlačování, znečišťování a chtějí vědět, jak se proti tomu postavit, se mohou přijít se inspirovat, zamyslet, zeptat, poradit a v neposlední řadě pobavit! Odborníci z ekologických organizací jsou schopni nabídnout konkrétní, k přírodě šetrné výrobky či výrobní postupy, Česká informační agentura životního prostředí představí program označování ekologicky šetrných výrobků a služeb a bude možné promluvit si se zástupci Městské části Praha 2, kteří se starají o ochranu životního prostředí,

Součástí ekofestivalu je vedle infostánků přímý prodej ekoproduktů, tombola a doprovodný program vážný i nevážný. Pro děti jsou připraveny hry s přírodními materiály a workshopy. A ti, kteří mají dost informací i nákupů, si mohou dát „férovou kávu“ a zaposlouchat se do moravské cimbálovou nebo afrických bubnů.

Kontakt: Jana Krčmářová: 222 518 352, jana.krcmarova@zelenykruh.cz;

Lublaňská 18, 120 00 Praha 2, tel. 222 518 352, fax 222 51 8 319. www.zelenykruh.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí