zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výtápění biomasou – nejlevnější a navíc ekologické řešení

04.06.2007
Zemědělství
Energie
Výtápění biomasou – nejlevnější a navíc ekologické řešení

Dne 6. června 2007 od 13:00 hod. se v sále zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje koná seminář „Vytápění biomasou – ano či ne a proč“. Tento seminář se uskuteční v rámci 2. ročníku Dne pro obnovitelné zdroje energie, který se koná pod záštitou RNDr. Jana Zahradníka, hejtmana Jihočeského kraje.

V době, kdy ceny energií neustále rostou, hledají všichni rozumní a zvídaví lidé, kde a jak uspořit. Nevětší část financí vydaných za spotřebu energií zaplatí domácnosti za vytápění. Vytápění kusovým dřevem nebo peletami patří mezi nejlevnější varianty, oproti vytápění elektřinou o více než dvojnásobek! Navíc lze na kotle na biomasu získat státní dotace. Moderní kotle tak spojují nejnovější technologie a návrat k přírodním palivům a šetří emise CO2.. Nedochází ani ke ztrátě komfortu pro uživatele, v případě pelet je tomu naopak.

Těmto a dalším otázkám se bude věnovat právě seminář Vytápění biomasou, který také přinese zkušenosti provozovatelů. A to jak výtopen tak soukromých vlastníků. Na seminář také navazuje stejnojmenná exkurze, která se koná 14. června. Více informací obdržíte v Energy Centre České Budějovice nebo naleznete na www.eccb.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí