zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Klatov se mohou připojit k petici za vyčištění objektu, který kontaminuje jejich potok

05.06.2007
Voda
Chemické látky
Obyvatelé Klatov se mohou připojit k petici za vyčištění objektu, který kontaminuje jejich potok

KLATOVY - Sdružení Arnika pořádá v Klatovech ve dnech 7. a 8. června informační stánky, na kterých se lidé mohou dozvědět bližší podrobnosti o zamořeném objektu manželů Rychtaříkových v Klatovech-Lubech a o tom, jak škodlivé látky pronikají do okolí a jaký mají vliv na okolní prostředí. Na místě také mohou připojit svůj podpis k petici za vyčištění bývalého skladu pesticidů a pohovořit si o celém problému jak s majitelem objektu Václavem Rychtaříkem, tak s vedoucím programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika RNDr. Jindřichem Petrlíkem.

„Na infostánku si lidé budou moci prohlédnout výstavní panely a dozvědět se více informací o pesticidech, které s v objektu pana Rychtaříka skladovaly a které se tam dodnes nacházejí ve vysokých koncentracích. Dozví se rovněž jak pesticidy pronikají do Drnového potoka, co to pro obyvatele Klatov znamená a jak lze tuto ekologickou zátěž odstranit,“ vysvětlil RNDr. Jindřich Petrlík.

Zájemci si z infostánku budou moci rovněž odnést informační materiály, v nichž jsou shrnuta důležitá data k celé kauze. Brožurky budou zdarma k dispozici. Informační stánek bude otevřen ve čtvrtek 7. června od 11:00 do 19:00 hodin na náměstí Míru a v pátek 8. června od 10:00 do 16:00 hodin před Kulturním domem Družba.

http://www.arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí