zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda v nádržích v Pardubickém kraji je až na jednu výjimku čistá

06.06.2007
Voda
Voda v nádržích v Pardubickém kraji je až na jednu výjimku čistá
Pardubice - Ve všech přírodních nádržích v Pardubickém kraji sledovaných hygieniky se dá koupat. Horší kvalita vody je pouze v rybníku Rosnička na Svitavsku. Jak ČTK řekl vedoucí svitavského pracoviště Krajské hygienické stanice Bohumil Havel, kalná voda je v této nádrži dlouhodobě.

"Je to prakticky setrvalý stav, není to nic neobvyklého. Lepší to téměř s jistotou nebude, voda je zakalená, je v ní hodně živin pro řasy. Rybník využívají spíše sportovní rybáři, koupajících k němu chodí již málo," uvedl Havel.

Minulý rok hygienici Rosničku celou sezonu vedli v kategorii zhoršené jakosti vody, která není vhodná ke koupání pro vnímavé jedince. Přes horké a suché loňské léto kvalita vody nespadla pod úroveň, kdy by se koupání muselo zakázat.

Čistá a bez problémů je přehrada u Seče na Chrudimsku, stejně jako přehradní nádrž Pastviny na Orlickoústecku. Na Seči se loni začaly vyskytovat řasy v srpnu, na Pastvinách vydržela voda bez závad celou sezonu. Rozšíření řas a sinic se minulý rok vyhnulo i písníkům Březhrad a Mělice na Pardubicku. Hygienici zatím nezačali testovat kvalitu menších vodních ploch. Letos přibyly ke sledovaným lokalitám také Tyršova plovárna ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku, koupaliště Brandýs nad Orlicí v témže okrese nebo rekreačně sportovní areál Horní Bradlo na Chrudimsku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí