zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země požadují důkladné posouzení obchodního centra U Prazdroje

13.06.2007
EIA
Děti Země požadují důkladné posouzení obchodního centra U Prazdroje

Krajský úřad řeší nové oznámení starého záměru, Děti Země varují před problémy

Děti Země podaly na Krajský úřad Plzeňského kraje řadu námitek, které se týkají obchodního centra naproti plzeňskému pivovaru. Investor totiž předložil nové oznámení, na základě kterého bylo znovu zahájeno zjišťovací řízení. Děti Země požadují, aby kraj nařídil důkladné posouzení záměru, jehož součástí bude nezávislý posudek.

Podle Dětí Země záměr doznal pouze menších úprav, které však neřeší hlavní potíže záměru. “Největšími problémy, které by nové obchodní centrum způsobilo, je nárůst hluku, který už nyní v ulici U Prazdroje překračuje povolený limit, a dále výraznější dopravní zácpy. Ty jsou přitom u pivovaru již dnes a blokují zde provoz MHD,” vypočítává Martin Hyťha z Dětí Země negativa, která zvýšení automobilové dopravy vyvolané novým hypermarketem způsobí.

Investor nyní uvádí nárůst jízd automobilů o 3.526 denně. V původním oznámení se přitom počítalo s nárůstem o 5.900 aut. “Ačkoliv se rozsah obchodních zařízení nezměnil, počet návštěvníků najednou klesl o třetinu. Obáváme se, že účelem těchto kouzel s čísly je docílit toho, aby záměr prošel, ve skutečnosti ale mohou být údaje podhodnocené,” komentuje údaje Hyťha.

Děti Země opět poukazují i na nepotřebnost nových hypermarketů vzhledem k tomu, že se v těsné blízkosti lokality nachází Interspar a Baumax.


V příloze: 2 fotografie (na ulici U Prazdroje již dnes dochází k častým dopravním zácpám, v nichž jsou blokovány vozy MHD)

Kontakty:
Martin Hyťha, Děti Země: 377 240 772, 606 104 784
František Čečil, Krajský úřad Plzeňského kraje, posuzování vlivů na životní prostředí: 377 195 336
A.S.S.A. architekti s.r.o. (firma předkládající oznámení záměru): 377 236 429

Celý text oznámení záměru (25114 kB):
http://eia.cenia.cz/eia/eia_files/PLK1012/PLK1012__oznameni.zip

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí