zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na festivalu Zámecká Kramle podpořili petici „Za náhradu PVC“ umělci ze skupiny Kale

28.06.2007
Chemické látky
Na festivalu Zámecká Kramle podpořili petici „Za náhradu PVC“ umělci ze skupiny Kale

DĚČÍN/JÍLOVÉ - Zpěvák a frontmen hudební skupiny Kale Dezider Lucka spolu s dalšími členy kapely Emilem Mikou a Janem Duzdou připojili svůj podpis pod petici Arniky „Za náhradu PVC“. Muzikanti petici podpořili na humanitárním festivalu „Zámecká Kramle“, který se konal o uplynulém víkendu v Jílovém u Děčína“. Během tří měsíců od zahájení petice ji na různých místech České republiky podpořilo více než 1500 lidí.

„Naší petici „Za náhradu PVC“ podpořilo také několik dalších významných osobností. Jedním z prvních signatářů byl například autor nízkoenergetických domů akademický architekt Aleš Brotánek, petici podpořil rovněž poradce ministra životního prostředí Dalibor Stráský nebo nefrolog MUDr. Kamil Ševela, který je současně členem petičního výboru, “ uvedl koordinátor petice Kamil Repeš z děčínské Arniky.

Petice je součástí nové prioritní kampaně Arniky „Nehrajme si s PVC“, jejímž cílem je náhrada PVC především v těch oblastech, kde jeho použití představuje největší riziko. „Kromě hraček a dětských výrobků jde zejména o potravinové obaly a zdravotnické pomůcky. Zde totiž hrozí přímé ohrožení pacientů či spotřebitelů,” vysvětlila vedoucí kampaně Ing. Miroslava Jopková.

Petice „Za náhradu PVC“ již projela několika městy: Česká Lípa, Děčín, Ústí nad Labem, Praha, Plzeň, Jihlava, Ostrava, Třinec.

www.arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí