zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Likvidace odpadů může začít

04.07.2007
Odpady
Likvidace odpadů může začít
CHVALETICE - Radní Pardubického kraje potvrdili stanovisko výběrové komise a schválili firmu DEKONTA a.s. jako dodavatele prací při likvidaci látek v nelegálním skladu ve Chvaleticích.

"Tato firma předložila nejvýhodnější a také nejúplnější nabídku. Teoreticky bychom se mohli do chvaletického areálu vrátit už na začátku prázdnin a dokončit rozdělanou práci,“ řekl Petr Šilar, radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova. Do výběrového řízení se přihlásily čtyři firmy, tři z nich však musely být vyloučeny z důvodu nesplnění požadavků daných zákonem.

Areál plný nebezpečných látek a odpadů objevili odborníci před rokem. Ihned byly zahájeny likvidační práce, které ukončilo počasí a především nedostatek finančních prostředků na podzim roku 2006. Do té doby se již podařilo roztřídit více než 56 tun a vyklidit přibližně polovinu všech prostor. „Pardubický kraj obdržel v únoru letošního roku od státu neinvestiční dotaci ve výši 15 milionů korun na pokračování prací. Zároveň to znamenalo vypsání nového výběrového řízení na dodavatele prací,“ doplnil Šilar.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí