zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ulicích měst je bezpečněji

20.07.2007
Obecné
V ulicích měst je bezpečněji

Celkem 30 dopravních projektů z celé republiky se účastní soutěže Cesty městy, vyhlašované Nadací Partnerství pod záštitou Ministerstva dopravy – Besip. Soutěž propaguje zklidňování dopravy a kvalitní dopravní řešení realizovaná v České republice, která se mohou stát inspirací pro další obce a města. Generálním partnerem soutěže Cesty městy je společnost Škoda Auto.

„Soutěž Cesty městy poukazuje na dopravní řešení, která respektují pohyb a setkávání chodců, prostor pro cyklisty i potřeby parkování nebo zásobování. Nikoli jen jízdu motorových vozidel,“ popsal soutěž Petr Šmíd z Nadace Partnerství. V praxi to obvykle znamená zúžení jízdních pruhů pro automobily a naopak rozšíření chodníků, posílení zeleně nebo vymezení zvláštních pruhů pro cyklisty.

Do soutěže Cesty městy se přihlásilo celkem 30 dopravních řešení, z toho 27 v kategorii město a 3 v kategorii obec. Přihlášené projekty v těchto dnech dokumentuje přímo na místě odborná komise, která zkoumá kvalitu jejich provedení. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 20. září v průběhu Evropského týdne mobility. Vítězné projekty si mezi sebe rozdělí částku 300 tisíc korun, zvláštní cenu udělí i časopis Moderní obec

„Do soutěže mohla města a obce přihlašovat dopravní řešení, která byla realizována v posledních pěti letech, tedy kolaudována v roce 2003 a později. Důležitou podmínkou přitom bylo prokazatelné zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, zejména pak chodců a cyklistů, a příznivý vliv na životní prostředí v okolí stavby,“ dodal Šmíd.

Soutěž Cesty městy nalezla v letošním roce svého generálního partnera, kterým se stala společnost Škoda Auto. „Přivítali jsme možnost podporovat  projekty a opatření, která minimalizují střety mezi všemi účastníky dopravního provozu a zvyšují bezpečnost dopravy v obcích a městech“, prohlásil Martin Jahn, člen představenstva Škoda Auto.

 

kontakt:             Petr Šmíd, Nadace Partnerství

                        tel.: 274 816 727, e-mail: petr.smid@nap.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí