zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sdružení "Voda v krajině" chce najít nejlepší způsob protipovodňové ochrany na řece Opavě

23.07.2007
Voda
Sdružení  Voda v krajině  chce najít nejlepší způsob protipovodňové ochrany na řece Opavě

BRUNTÁL – Potřeba najít co nejefektivnější a pro obyvatele regionu co nejvýhodnější protipovodňová opatření v povodí řeky Opavy přivedla zástupce obcí, občanů a neziskových organizací na Bruntálsku k založení občanského sdružení, které od dnešního dne pomůže jejich představy uskutečňovat.

“Důležité je, abychom dali krajským zastupitelům a vládě najevo, že existuje více rovnocenných možností protipovodňové ochrany, a že jsme ochotni se spojit, abychom našli účinné řešení, která bude v co největším souladu s možnostmi a potřebami regionu,” uvedla místostarostka Bruntálu Ludmila Navarová.

O práci ve sdružení projevili zájem neziskové organizace Hnutí Duha Jeseníky, ARNIKA Ostrava či Hnutí Sojka – Přátelé Jeseníků, město Bruntál, Nové Heřminovy, Město Albrechtice, Úvalno, Milotice nad Opavou, Zátor a Krnov.

Cílem koalice je příprava a realizace doplňujících studií zabývajících se dalšími možnostmi protipovodňové ochrany, které by měly být podkladem pro rozhodování krajského zastupitelstva. V současné době totiž existuje pouze studie ministerstva zemědělství, v níž je prezentována stavba přehrady v Nových Heřminovech jako nejefektivnější protipovodňová ochrana.

“Přehrada v Nových Heřminovech nevyřeší protipovodňovou ochranu ani na horních tocích Opavy, a naopak bude znamenat trvalé nebezpečí i pro obyvatele pod nádrží. Proto se snažíme najít alternativní řešení, která jsou účinnější a zároveň šetrnější ke krajině. Důležité přitom je, abychom netříštili síly a postupovali jednotně,” vysvětlila Lenka Daňhelová ze sdružení ARNIKA Ostrava důvody založení sdružení.

Zdroj: Arnika Ostrava

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí