zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úřad nezákonně zatajil Dětem Země řízení o drůbežárně

08.08.2007
Zemědělství
EIA
Úřad nezákonně zatajil Dětem Země řízení o drůbežárně

Děti Země podávají odvolání proti nezákonnému stavebnímu povolení na haly pro chov brojlerů ve Stálkách v lokalitě Křeslík

Stavební úřad ve Vranově nad Dyjí v rozporu se zákonem neinformoval občanské sdružení Děti Země o zahájení stavebního řízení týkajícího se stavby 4 nových hal pro chov brojlerů v lokalitě Křeslík nedaleko obce Stálky.

Děti Země měly přitom na úřadě podanou žádost o informování o nově zahajovaných řízeních týkajících se staveb pro chov hospodářských zvířat. Podle zákona byl úřad povinen Děti Země o zahájení řízení na stavbu hal pro chov celkem 210.000 brojlerů informovat a umožnit jim účast ve stavebním řízení.

Stavební úřad nám nezákonně zabránil seznámit se s projektovou dokumentací i se případně k celé stavbě vyjádřit,“ říká Martin Hyťha z Dětí Země. „Nelze vyloučit, že se jedná o snahu zbavit se nepohodlného účastníka řízení, aby povolení stavby velkochovu hladce prošlo.

Nyní bude o věci rozhodovat Krajský úřad Jihomoravského kraje. Dle názoru Děti Země by měl nezákonné stavební povolení zrušit a vrátit jej do Vranova nad Dyjí k novému projednání.

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země – Plzeň, tel.: 377 240 772, 606 104 784

Ctirad Pisk, Městský úřad Vranov nad Dyjí, stavební úřad: 515 296 254

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí