zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hluková studie? Ředitelství silnic a dálnic o průběhu mlčí

15.08.2007
Hluk
Hluková studie? Ředitelství silnic a dálnic o průběhu mlčí

NOVÉ MĚSTO - Obyvatelé Nového Města se konečně dočkali  dlouho slibované výměny oken. Eva Krejčová však optimismem nehýří.

Dlouho očekávaná výměna oken v Novém Městě nabrala na obrátkách, ovšem ne pro všechny. Eva Krejčová, jejíž domek stojí přímo u rušné komunikace, kterou denně projedou  tisíce kamionů, se nestačila divit.

„Nedávno se uskutečnila schůzka spolu se starostou a konkrétní firmou, která bude okna vyměňovat, ale zajímavé je, že před tím nás nikdo nekontaktoval ani neinformoval ohledně prováděné studie hluku,“ podivuje se. Vzápětí doplnila, že o měření hluku věděli, ale za celou dobu tohoto průzkumu u nich doma nikdo nebyl. „Opravdu by mě zajímalo, kdo a hlavně kde hladinu hluku zjišťoval,“ dodala.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se k tomuto problému nevyjádřilo. Navrhlo u jejího domu výměnu čtyř oken z celkového počtu šesti. Dvě okna, která směřují do zahrady, vyměnit nehodlá. „Společně s dcerou jsme se pídily po důvodu, proč zrovna tato dvě okna vyměnit nechtějí, ale jasné odpovědi jsme se nedočkali. Každý nám říkal něco jiného,“ prozradila Krejčová. Petr Majzlík z ŘSD uvedl, že zbylá dvě okna nemohou vyměnit, protože přístavba, kde se nachází, není zanesena v katastrální mapě. „Bude-li při další prohlídce s dodavatelem doloženo, že okna jsou u obytných místností, pak je do projektu dodatečně připojíme,“ poznamenal Majzlík.

„Je to hezké, ale popraskanou omítku, nemožnost větrat a neprodejnost domu to nevyřeší. Dálnice už měla být dávno dokončena,“ uvedla rozhořčeně Eva Krejčová.

Silvie Růčková

Zdroj: MOJE HRADECKO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí