zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ruzyně omezí noční provoz kvůli stížnostem na hluk

20.08.2007
Hluk
Ruzyně omezí noční provoz kvůli stížnostem na hluk

Lidé v okolí Letiště Praha by měli mít od jara příštího roku klidnější spaní, než dosud. Kvůli velkým stížnostem na hluk omezí Letiště Praha noční provoz přes hustě obydlená území.

"Situace se stává neúnosnou. Není dále možné tolerovat stav, kdy víc jak sto dvacet tisíc obyvatel Prahy 6, Prahy 17 - Řepí, ale i Kladna a dalších přilehlých měst a obcí se v noci nemá šanci pořádně vyspat - letadla jim vzlétají a přistávají přímo nad hlavou,“ říká starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.
"Ještě nikdy v minulosti nebyly radnice tolik zaplaveny stížnostmi obyvatel jako nyní,“ podotkl kladenský primátor Dan Jiránek.

Letiště muselo zavřít hlavní dráhu kvůli jejím opravám, letos už podruhé. Dopad na obyvatele je ale větší než na jaře. V letních měsících je provoz mnohem větší. I v nočních hodinách kvůli charterovým letům.
Starostové s vedením Letiště ve čtvrtek jednali několik hodin. Nakonec se dohodli na tom, že nejpozději od nového letního letového řádu (od 1.4. 2007) dojde k zásadnímu omezení nočních letů na dráze 13/31.
"Mezi půlnocí a pátou hodinou ranní bude navíc noční provoz na této dráze zcela vyloučen,“ doplnil Chalupa.

Dosud Ruzyně doplácí na neexistenci paralelní dráhy. Její stavba je ale stále v nedohlednu.
"Pokud se podaří vybudovat novou dráhu, používání dráhy přes hustě obydlená územní klesne na minimum,“ tvrdí generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák. Podle odhadů letiště by nová dráha mohla být uvedena do provozu kolem roku 2013.

Zdroj: http://www.kladno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí