zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologolové protestují

19.08.2007
Obecné
Ekologolové protestují

LONDÝN - Skupinka demonstrantů si včera v Londýně připevnila ruce lepidlem ke dveřím britského ministerstva dopravy na protest proti záměru rozšířit místní letiště Heathrow.

Tento krok přispěje k oteplování planety, tvrdí ekologové, jejichž protesty mají vyvrcholit v neděli a podle všeho asi naruší letecké spojení s britskou metropolí. Vidíte, že jsme všichni dost mladí. Jsme lidmi, kteří budou trpět dopady globálního oteplování, vysvětlil šestadvacetiletý Miko Minio, který se s šesti kolegy přilepil ke dveřím úřadu.

Přivolaní policisté a záchranáři dostali demonstranty po asi hodině od budovy. Od minulého víkendu se u londýnského letiště Heathrow vytváří protestní tábor se stany a stovkami ekologických aktivistů, kteří tak chtějí upozornit, že letecká doprava má bezprostřední a významný vliv na globální oteplování. V neděli se zde očekávají tisíce demonstrantů a řada cílených protestních akcí. Úřady si vzaly za záminku, že narušení veřejného pořádku v oblasti ekologisty by mohli hlavně v neděli využít teroristé, a k jednomu z největších leteckých uzlů na světě vyslaly policejní posily o síle kolem 1200 mužů.

Tábor byl vztyčen poblíž obcí Sipson a Harlington, v prostoru mezi dálnicí M4 a severním okrajem letiště, kde by měla vyrůst třetí přistávací dráha letiště. Podle policie pozemek patří jisté londýnské vysoké škole, která jej využívá ke sportovním účelům, a protest je podle dostupných zpráv zatím klidný.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí