zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PŘÍRODNÍ AMFITEÁTR V DOLNÍCH POČERNICÍCH

30.08.2007
Obecné
PŘÍRODNÍ AMFITEÁTR V DOLNÍCH POČERNICÍCH
Zrekonstruovaný přírodní amfiteátr v Dolních Počernicích je skvělým a neobvyklým místem pro rekreaci a kulturní vyžití nejen místních obyvatel.
V přetechnizovaném a uspěchaném prostředí velkoměsta, jakým je Praha, jeho obyvatelé vyhledávají klidná místa, kde by si mohli od každodenního shonu a starostí odpočinout a odreagovat se. Zrekonstruovaný přírodní amfiteátr v Dolních Počernicích je skvělým a neobvyklým místem pro rekreaci a kulturní vyžití nejen místních obyvatel. Na zajímavosti této přírodní scéně pod širým nebem zasazené do památkově chráněného zámeckého parku přidává i bezprostřední blízkost zámku s krásnou oranžérií, budovy starého pivovaru a přírodní památky Velký Počernický rybník. 

DETAILY PROJEKTU

  • Oficiální název projektu: PŘÍRODNÍ AMFITEÁTR V DOLNÍCH POČERNICÍCH
  • Žadatel: město Praha
  • Výše dotace z EU (tis. Kč): 4 737 000,-
  • Web s dalšími informacemi: www.praha-mesto.cz
  • Vložil:Ivo Vrána

OPERAČNÍ PROGRAM

  • JEDNOTNÝ PROGRAMOVÝ DOKUMENT PRO CÍL 2

REALIZACE PROJEKTU

Hlavní důvody rekonstrukce přírodního amfiteátru v Dolních Počernicích: • vytvoření kvalitních podmínek pro pořádání kulturních a společenských akcí v Dolních Počernicích • zrušení nevyhovujícího pódia a vystavění nové venkovní scény s hledištěm • zlepšení technické vybavenosti amfiteátru • vytvoření příležitosti pro užívání amfiteátru jinými subjekty • zahájení komplexní revitalizace památkově chráněného zámeckého parku Přínosy projektu pro společnost a město Nový amfiteátr je významným příspěvkem k celkové obnově zámeckého parku v Dolních Počernicích a úzce souvisí s budoucím kulturním centrem městských částí Dolní Počernice a Praha 14 budovaném v přilehlém objektu starého zámeckého pivovaru. Tento zajímavý přírodní prostor se díky rekonstrukci stal atraktivnějším také pro zahraniční návštěvníky nejen z Evropy, ale i z celého světa, kteří s oblibou využívají nedalekého kempu mezinárodní úrovně, a jejichž kroky za poznáním Prahy míří velmi často i do Dolních Počernic. Zajímavostí amfiteátru vybudovaného z přírodních materiálů je vodní laguna, která nenásilným způsobem odděluje hlediště od jeviště; příjemnou a kouzelnou atmosféru místa navíc dotvářejí bodová světla, která jsou zabudována v zemi při vstupu do každé řady hlediště. Všem zájemcům se tak nabízí nový zajímavý prostor s kouzelnou duší, který je snadno přístupný i handicapovaným spoluobčanům, a který je ideální pro uspořádání akcí nejrůznějšího charakteru přímo pod širým nebem.

FOTODOKUMENTACE

fotka_12.2.jpgfotka_12.4.jpg

Zdroj: http://www.strukturalni-fondy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí