zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PIONEER INVESTMENTS: Ekologický fond oceněn vysokým ratingem

30.08.2007
Obecné
PIONEER INVESTMENTS: Ekologický fond oceněn vysokým ratingem
Ekologický fond Pioneer Funds - Global Ecology byl oceněn agenturou Standard and Poor´s (S&P) jako jeden z nejlépe řízených globálních ekologických fondů a obdržel rating AA. S&P ocenil výběr portfolia fondu a také uváženou skladbu etických a ekologických kritérií. Výkonnost ekologického fondu Pioneer v období 2003 až 2006 převýšila srovnávací index výkonnosti fondů podobného zaměření (benchmark).

Pioneer Funds - Global Ecology je dynamický globální akciový fond patřící do rodiny lucemburských fondů. Investuje do akcií společností, které přispívají k rozvoji čistšího a zdravějšího prostředí kdekoli ve světě a které splňují ekologická a etická kritéria. V jeho portfoliu tak nalezneme firmy, které podnikají v oblasti kontroly znečištění vzduchu, alternativních zdrojů energie, biotechnologií, recyklace a podobně. Fond je určený pro odvážnější investory, kteří mají navíc zájem podílet se na zlepšení životního prostředí. Vzhledem k tomu, že se jedná o globální akciový fond, je určen investorům, kteří jsou ochotni investovat ve střednědobém až dlouhodobém časovém horizontu a nepřekvapí je vyšší volatilita tohoto fondu.

„Ekologické investování má okrajový, ale v současné době rostoucí význam, a to kvůli zvyšujícím se klimatickým rizikům, globálnímu oteplování a vysoké výkonnosti ekologických fondů po celém světě,“ říká Roman Dvořák, analytik Pioneer Investments v ČR.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí