zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Přelouče letos dostanou protihluková okna

31.08.2007
Hluk
Obyvatelé Přelouče letos dostanou protihluková okna
Přelouč - Ještě v letošním roce by se desítkám obyvatel domů v Přelouči, kteří žijí u hlavní silnice, mělo ulevit od nadměrného hluku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam kvůli nadlimitním hodnotám vymění obyčejná okna za protihluková, řekl dnes ČTK náměstek výstavby pardubické pobočky ŘSD Jiří Jedlička.

Výměna bude ŘSD stát 4,5 milionu korun. Silnice první třídy vede centrem města a je tahem ve směru Pardubice-Praha. "Projedou tudy tisíce aut denně, kvůli tomu je tam nejvíc stížností na hluk," řekla starostka Přelouče Irena Burešová.

Nová okna, která přišla asi na dva miliony korun, již v minulosti dostali lidé v Litomyšli. "Měnila se téměř v celém průtahu městem," uvedl Jedlička. Hlukové limity si nechává ŘSD měřit i na dalších úsecích silnic první třídy, v příštím roce by tak měli na řadu přijít domy v Lázních Bohdaneč nebo Heřmanův Městec, řekl Jedlička.

Podle ředitele ŘSD Bohumila Vebra jsou protihluková opatření příliš nákladná a raději by se mělo investovat do přeložek silnic, které odlehčí dopravě ve městě, řekl na nedávné prezentaci plánovaného obchvatu Pardubic.

Hlukové limity si nechává ŘSD měřit i na dalších úsecích silnic první třídy, v příštím roce by tak měli na řadu přijít domy v Lázních Bohdaneč nebo Heřmanův Městec, řekl Jedlička. Podle ředitele ŘSD Bohumila Vebra jsou protihluková opatření příliš nákladná a raději by se mělo investovat do přeložek silnic, které odlehčí dopravě ve městě, řekl na nedávné prezentaci plánovaného obchvatu Pardubic.
http://www.iporadna.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí