zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zastupitelé Písku sjedou kus Otavy, aby poznali problémy vodáků

04.09.2007
Voda
Zastupitelé Písku sjedou kus Otavy, aby poznali problémy vodáků

Písek - Zastupitelé Písku příští týden sjedou na kanoích řeku Otavu kolem města. Chtějí zjistit, jaké problémy čekají na vodáky, kteří místem plují. Vedení města chce spolu s vodáckým instruktorem prozkoumat úsek od odpočinkového místa U Smetáka až k úseku U Sulana, a poznat tak i další možnosti rozvoje cestovního ruchu v Písku, řekla ČTK mluvčí radnice Jindřiška Váverková.

"Tato akce navazuje na nadregionální projekt, do kterého jsou zapojena čtyři města, kterými Otava protéká, a to Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek. Společně řešíme podobnou problematiku, která provází celý tok řeky a pro Písek speciálně četnost nesjízdných jezů omezujících vodní turistiku," uvedla místostarostka Eva Veselá. Podle ní se vodáci po vodě kolem města dostanou jen s velkými obtížemi.

Města chtějí společně získat peníze na zlepšení sjízdnosti, bezpečnosti, značení a celé infrastruktury. U Písku vznikly například informační body, které slouží společně vodákům i cyklistům na budované Otavské cyklostezce kopírující tok řeky. Turisté i rodiny s dětmi u stezky podél řeky Otavy naleznou mapu, přístřešky s posezením a dětská hřiště.

Otavská plavba se zaměřuje na propagaci celého Prácheňska, kterým protéká zlatonosná řeka Otava. Na projektu spolupracují všechny čtyři radnice, jež si společně vyměňují informace o aktuálním dění, kulturní a společenské nabídce či ubytovacích a stravovacích kapacitách. Projekt je přístupný i na internetové adrese www.otavskaplavba.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí