zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Uzávěrka soutěže o nejvstřícnější obec se blíží

07.09.2007
Obecné
Uzávěrka soutěže o nejvstřícnější obec se blíží

Již pátý ročník soutěže O lidech s lidmi – cena za podporu místní demokracie pořádá letos Centrum pro komunitní práci (CpKP) pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva vnitra. Do 1. října mají ještě občané i sami zastupitelé či starostové možnost nominovat svůj úřad na cenu za nejlepší příklad zapojování veřejnosti do rozhodování na úrovni města nebo obce.

 

Vítězové získají věcné ceny – např. techniku, která jim pomůže lépe pracovat a komunikovat s veřejností nebo možnost studijní cesty do zahraničí, kde se seznámí s obdobnými příklady dobré praxe. V letošním roce soutěž probíhá také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Vítězové ze všech zemí se pak utkají o titul nejlepší projekt zapojení veřejnosti ve střední Evropě.

 

Do soutěže se mohou přihlásit obce, města, městské části, mikroregiony, krajské úřady a další instituce státní správy a samosprávy, které:

  • zorganizovaly účast občanů v rozvoji obce nebo regionu a přispěly tak ke zvýšení jejich podílu na rozhodování, a zároveň/nebo
  • spolupracují a podporují nevládní neziskové organizace a na principu partnerství je zapojují do regionálního rozvoje.

 

Přihlásit lze projekty realizované v letech 2006 a 2007 a v soutěži může mít jeden účastník přihlášeno i více projektů. Přihlášku, podrobná pravidla účasti v soutěži a další důležité informace najdete na www.olidech-slidmi.cz.

 

Na soutěži s CpKP spoluprácují týdeník Veřejná správa a Nadace Partnerství za finanční podpory Evropské unie a Visegradského fondu.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí