zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Návštěvníci biodožínek v Nenačovicích se ve stánku Arniky dozvědí, proč si nehrát s PVC

07.09.2007
Chemické látky
Návštěvníci biodožínek v Nenačovicích se ve stánku Arniky dozvědí, proč si nehrát s PVC

NENAČOVICE – Návštěvníci biodožínek v Nenačovicích (1) nedaleko Berouna se budou moci v neděli 9. září seznámit s hlavní kampaní Arniky „Nehrajme si s PVC“. Ve stánku Arniky si návštěvníci biodožínek budou moci prohlédnout výstavu o PVC, otestovat své znalosti formou malého kvízu, vzít si informační letáky nebo přímo svým podpisem podpořit Petici Za náhradu PVC, kterou do dnešního dne podepsalo přes pět tisíc lidí včetně řady známých osobností z politického i kulturního života (2).

„Lidé získají zajímavé a pro někoho i šokující informace o vlivu jednoho z nejrozšířenějších plastů – PVC – na lidské zdraví a životní prostředí. Zájemci mohou také podpořit petici za náhradu polyvinylchloridu v oblastech, kde jsou jeho škodlivé účinky nejvýraznější – ve zdravotnictví, hračkách a v obalech na potraviny,“ říká vedoucí kampaně „Nehrajme si s PVC“ Ing. Miroslava Jopková ze sdružení Arnika.

Arnika připravila pro návštěvníky svého stanu také malý kvíz o odpadech. Lidé se při odpovídání na otázky dozvědí například to, kolik plastových lahví se vejde do jednoho kontejneru nebo jak poznají jednotlivé druhy plastů při svých nákupech. „Smyslem našeho kvízu je pomoci lidem při běžném spotřebitelském rozhodování. Chceme lidi naučit, jak v obchodech poznat výrobky šetrnější k životnímu prostředí,“ vysvětluje smysl soutěže její autor Ing. Milan Havel z Programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika. Zájemci si zároveň u stánku budou moci prohlédnout ukázky výrobků ze škrobu a lisovaného konopného vlákna, které mohou nahradit plasty a příroda si s nimi umí sama poradit.

Poznámky:

(1)   Více informací o biodožínkách najdete zde: www.countrylife.cz

Podrobnější informace o Petici Za náhradu PVC najdete na této adrese: pvc.arnika.org
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí