zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První školy v Moravskoslezském kraji budou mít proškolené ekologické koordinátory!

17.09.2007
Obecné
První školy v Moravskoslezském kraji budou mít proškolené ekologické koordinátory!

Občanské sdružení Vita po dobu jednoho roku pořádalo „Specializační studium pro školní koordinátory environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO)". Pod vedením svých pracovníků Mgr. Kateřiny Kohoutové a Mgr. Pavla Matějky tak může přijít k závěrečným zkouškám a obhajobě závěrečné práce 25 pedagogů různých škol.

Jedná se o 1.ročník studia v ČR v rozsahu 250 hodin podpořené Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Studium probíhalo v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků podle vyhlášky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Zkoušky a obhajoby prací proběhnou v sále občanského sdružení Vita, na ul. Nádražní 29 v Ostravě ve dnech 17.9. a 24.9. 2007. Absolventi obhajují práci, kterou v průběhu roku vypracovali na téma Dlouhodobé záměry školy v oblasti EVVO a Roční realizační plán EVVO na školní rok 2007/2008. Kateřina Kohoutová říká: „Koordinátoři pracovali průběžně celý školní rok. Udělali obrovské pokroky. Chtějí zavádět do školních jídelen biopotraviny, používat ekologicky šetrné výrobky, učit o přírodě v přírodě, vyučovat více na školních zahradách a pozemcích.“ V komisi zasednou kromě organizátorů kurzu také zástupci Sdružení středisek ekologické výchovy  Pavučina,  poslankyně Věra Jakubková a zástupce z krajského úřadu. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení. Pavel Matějka dodává: „Nejsou důležité pouze znalosti a dovednosti, které účastníci v průběhu studia získali, ale také navázaná spolupráce mezi účastníky samotnými.“

Dne 3.10. 2007 bude studium zakončeno slavnostní promocí v paláci Charitas v Praze, které se zúčastní i absolventi ze 4 dalších pilotních kurzů v České republice.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí