zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy budou navzdory kalamitě v zisku

18.09.2007
Les
Lesy budou navzdory kalamitě v zisku

Státní podnik Lesy České republiky by i přes vysoké náklady způsobené orkánem Kyrill měl letos hospodařit se ziskem. Píše to deník Mladá fronta Dnes s odvoláním na generálního ředitele LČR Jiřího Holického.

Ten prozatím vyčíslil letošní hospodářský výsledek před zdaněním na 400 milionů korun. Loni přitom podnik vydělal před odečtením daní 2,2 miliardy Kč, tedy 1,658 miliardy korun čistého.

"Předpokládáme hospodářský výsledek ve výši 400 milionů korun. Je to naše čest, naše manažerské rozhodnutí," citují noviny Holického. Za výsledek je údajně připraven nést odpovědnost.

Letošní kalamita podle Holického podstatně zvýšila náklady a snížila výnosy z prodeje dřeva. V pololetí vykázaly LČR zisk ve výši 1,3 miliardy korun, v první polovině roku je však podnik v příjmové fázi. Nyní začíná platit náklady spojené s těžbou či pěstební činností, píše deník.

Vedení státního podniku se letos potýká také s problémy při vypisování tendrů na těžbu dřeva pro příští tři roky. Naposledy se ozvala německá společnost InterTrade, která chce za zmařenou investici po státu přes 2,5 miliardy korun

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí