zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS zkoumá dvoumiliardový tendr na brněnskou spalovnu

18.09.2007
Odpady
ÚOHS zkoumá dvoumiliardový tendr na brněnskou spalovnu

Antimonopolní úřad zkoumá čtvrtý tendr na rekonstrukci brněnské spalovny. Zakázku za dvě a čtvrt miliardy korun zadávala městská firma Spalovna a komunální odpady Brno (SAKO) už třikrát, pokaždé ale tendr zrušila. Nyní vyhlásila další a opět vyvstaly pochybnosti, píše dnešní brněnské vydání Mladé fronty Dnes. Na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se obrátil jeden z neúspěšných kandidátů, firma AEE. Vedení firmy SAKO ale chybu odmítá.

SAKO tentokrát vyhlásilo takzvané jednací řízení s uveřejněním. Podle předsedkyně představenstva a městské radní Jany Drápalové (SZ) je to první podobně velký tendr zadaný tímto způsobem a lidé z firmy s ním ještě nemají zkušenosti. Přesto jakákoliv pochybení odmítá, píše list. Podle primátora Romana Onderky byla vybrána nejlevnější nabídka.

Pokud antimonopolní úřad najde ve výběrovém řízení chyby, může tendr zrušit, protože firma zatím nepodepsala smlouvu s vítězem. To by oddálilo opravy asi o rok. Spalovna čeká na opravu už několik let. Potřebuje nové kotle a dotřiďovací linku. Část peněz na rekonstrukci chce magistrát získat z Evropské unie.

Financninoviny.cz,

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí