zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úterý je již třetím dnem Evropského týdne mobility

18.09.2007
Obecné
Úterý je již třetím dnem Evropského týdne mobility

Evropský týden mobility vstoupí zítřkem do svého třetího dne. V Brně se děti a mládež ve speciálním Preventivním vlaku bezpečné železnice seznámí s riziky, která s sebou nese neukázněné a nezodpovědné chování při cestování vlakem. V Karviné se budou žáci ZŠ učit na nejrušnějších městských křižovatkách, jak se chovat na přechodech v akci Děti na cestách. V Havířově uspořádá středisko Asterix soutěž na in-line bruslích pro žáky základní škol.

V Hořicích bude před ZŠ Komenského uzavřena ulice a děti ze školy budou moci závodit venku na koloběžkách a jet na kolech jízdu zručnosti. V úterý si v Chebu budou moci děti zasoutěžit na dětském dopravním hřišti v Goetheově ulici.

V Praze se v úterý při Dni pěších a cyklistů zájemci projedou po nově otevřené cyklostezce Modřany – Zbraslav. Představitelé města pojedou s novináři na kole a na následující neformální tiskové konferenci budou hovořit o budoucnosti rozvoje cyklostezek a cyklodopravy v Praze.

Jihlavský magistrát bude zkoumat dopravní chování obyvatel města a dopravní obslužnost. V průběhu září proto obdrží každá Jihlavská domácnost anketní lístek na téma „Dopravní chování obyvatel města Jihlavy a dopravní obslužnost“.  Výsledky průzkumu budou zveřejněny do konce roku 2007.

V Turnově bude Dolánkami projíždět cyklojízda Greenways Jizera – představitelé obcí, měst, krajů pojedou po nově navrhované cyklostezce podél řeky Jizery a na závěr podepíšou memorandum „Greenways Jizera“.

V Kralupech nad Vltavou představí zdejší Ekologické centrum projekt nazvaný „Nejezdíme sami“. Řidiči mohou svůj příspěvek na znečištění životního prostředí snížit, například svézt někoho dalšího nebo nechat své auto doma a svézt se s někým. V projektu tzv. „car-sharingu“, který je úspěšný například ve Velké Británii, se řidiči i cestující zaregistrují do databáze nebo hlásí jednorázové cesty. Systém jim pak vyhledá někoho, kdo se chystá jet stejným směrem.

Kompletní přehled akcí a aktivit Evropského týdne mobility najdete na stránce http://www.env.cz/etm.

 

Další informace:

České stránky kampaně: http://www.env.cz/etm

Evropské stránky kampaně: http://www.mobilityweek.eu

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí