zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam se vydat na Václava?

27.09.2007
Příroda
Kam se vydat na Václava?

Přece do přírody. Potřebujeme to všichni, nejenom Václavové. Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina proto spolu s dalšími ekologickými organizacemi pořádá 28. září na svátek sv. Václava pro veřejnost programy v přírodě. S nabídkou oddechového dne  různé náročnosti a zaměření přichází ekologická střediska ve všech regionech České republiky. Akce „Na  Václava do přírody – nejen Václavové to potřebují“ má jediný cíl. Nabídnout veřejnosti příjemně strávený volný den v přírodě. „Vždyť kontakt s přírodou je podle psychologů jednou z hlubokých a spontánních lidských potřeb. Zvlášť pro lidi, kteří žijí v městském industriál­ním prostředí je blahodárný nejenom čistý vzduch, ticho a klid. Balzámem pro duši je i esteticky ideální sladění přírodních prvků, které se jinde nenajde“, říká zástupce ředitele sdružení Pavučina Václav Broukal.

Ekologické organizace, které se do této akce zapojily, připravily nejrůznější vycházky, výlety a vzdělávací i relaxační programy. Podle své kondice si můžete vybrat trasy s různou náročností. V nabídce jsou výlety pro turisty s doprovodem a výkladem odborníků, stezky pro cyklisty i trasy, které zvládnou maminky s kočárky. Nechybí ani rodinné programy. Např. Ekocentrum Žabka vás zve do Kunovského lesa u Uherského Hradiště na soutěžní odpoledne pro celé rodiny zakončené táborákem. S Hnutím Brontosaurus Botič můžete poznávat  historické památky a přírodní zvláštnosti Polabí při výletě z Lysé nad Labem do Čelákovic. S Ekocentrem Šípek prožijí děti v Českém Krumlově zábavné i vzdělávací odpoledne s názvem „Ekovýchova hrou“. Sdružení Tereza a Městská část Prahy 13 připravily procházku podél potoka Prokopského údolí. Děti v doprovodu rodičů mohou zjišťovat, jak voda ovlivňuje tvář krajiny a její život. S Českým svazem ochránců přírody, Zdravým městem Prostějov a Dobrovolnickým sdružením Adra se můžete vydat na „Pochod všech generací“ a poznat např. památné stromy Prostějovska.

Akce „Na Václava do přírody“ je součástí kampaně Měsíc ekologické výchovy,  který na září vyhlásilo Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina  s Český svazem ochránců přírody. Nad kampaní převzalo záštitu  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo životního prostředí, které kampaň podpořilo i finančně. Přehled všech akcí najdete na narodnisit.cz v sekci „Pro veřejnost“.

Kontakt: Václav Broukal, 776 687 411; Lenka Daňková, 721 133 108
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí