zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Kyjova skončily hlavní práce na likvidaci ekologické havárie

02.10.2007
Havárie
U Kyjova skončily hlavní práce na likvidaci ekologické havárie

O víkendu skončily hlavní práce na likvidaci následků ekologické havárie, která se stala předminulý pátek na silnici mezi Vracovem a Vlkošem u Kyjova. Při tragické dopravní nehodě zahynul jeden z účastníků, z převrácené cisterny se vylilo asi 9000 litrů bionafty. Odborná firma musela na místě neštěstí odtěžit 100 tun kontaminované zeminy. Na místě nyní zbývá dokončit jen drobné úpravy, řekla dnes ČTK vedoucí odboru životního prostředí radnice v Kyjově Šárka Hauserová.

Palivo znečistilo nejen vozovku, kde bude ještě po několik dní snížena rychlost pro projíždějící auta na 30 kilometrů v hodině, ale navíc kontaminovalo přilehlou mokřinu. Při sanaci se pak odborníci potýkali se spodní vodou. Bylo ji nutné odčerpávat.

"Na místě jsme položili skruže. Vodu lze nejen odčerpávat, ale především můžeme jednoduše kontrolovat její složení," uvedla Hauserová. Podle odborníků je tato ekologická havárie jednou z největších, která se na Kyjovsku v uplynulých letech stala.

Při nehodě se čelně srazila cisterna s naftou s protijedoucím peugeotem, který vjel do protisměru. V osobním voze zahynul devětatřicetiletý řidič, jeho o 20 let mladší spolujezdkyně utrpěla těžká zranění. Nehodu pravděpodobně způsobil řidič peugeotu při neopatrném předjíždění, řekla ČTK mluvčí policie. Výše způsobených škod. Škody se odhadují na milion korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí