zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj dá 8 milionů korun na zneškodnění nelegálního skladu nebezpečného odpadu v areálu společnosti Foma Bohemia

16.10.2007
Odpady
Kraj dá 8 milionů korun na zneškodnění nelegálního skladu nebezpečného odpadu v areálu společnosti Foma Bohemia

Na zneškodnění nelegálního skladu nebezpečného odpadu v areálu společnosti Foma Bohemia v Hradci Králové uvolní Královéhradecký kraj uvolnit 8 milionů korun.ilustrační foto -redakce Množství chemikálií leží v krajském městě řadu let a vzniklo činností lidí, kteří stojí za podobným nelegálním zařízením v Libčanech. Uvolnění peněz na řešení situace v hradecké Fomě schválili krajští zastupitelé schválením třetí změny letošního krajského rozpočtu.
   „Ze čtrnáctimilionové neinvestiční účelové dotace od ministerstva životního prostředí  na řešení situace v Libčanech zbylo 7,7 milionu korun. Ministerstvo souhlasilo s rozšířením účelu jejich použití a díky tomu můžeme z těchto peněz zaplatit nezbytné práce ve skladu v krajském městě,“ řekl Jiří Vambera, radní Královéhradeckého kraje s odpovědností za životní prostředí a zemědělství.
    Na společném postupu při likvidaci nelegálního skladu nebezpečného odpadu v Hradci Králové se vloni koncem května dohodli radní Města Hradce Králové a krajští radní.
    „Tato skládka leží v blízkosti centra krajského města, což lze považovat za potenciální riziko pro tisíce lidí. Náklady na jejich likvidaci odhadují zástupci Hradce Králové na zhruba 5 milionů korun. Vynaložené prostředky budeme stejně jako při zabezpečení chemických látek v Libčanech  vymáhat na zodpovědných osobách a firmách,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík.

www.cerstvezpravy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí