zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Estée Lauder posílí svou značku biokosmetiky

18.10.2007
Obecné
Estée Lauder posílí svou značku biokosmetiky
Kosmetická společnost Estée Lauder chce posílit svoji značku biokosmetiky Origins, protože zájem o biokosmetiku v posledních letech výrazně roste. Uvedla to ve včerejším rozhovoru pro francouzský list Les Echos manažerka značky Origins Daria Myersová. Dodala, že zatímco celkový obrat světového trhu s kosmetikou loni stoupl pouze o 3,5 procenta, obrat trhu s biokosmetikou vyskočil až o 22 procent.

Myersová dodala, že Estée Lauder plánuje novou linii nazvanou Origins Organics. Prodej devíti nových produktů určených pro péči o pleť a tělo má začít ve Francii v lednu. "Je pro nás nezbytné, abychom měli účast na této části trhu," dodala Myersová.

Výrobky pod značkou Origins se nyní prodávají ve Francii pouze ve značkových prodejnách provozovaných Estée Lauder a výběrových obchodních domech. Nová linie se má prodávat v 92 lékárnách a její prodej by se měl rozšířit do 1000 prodejen, napsala agentura Reuters.

Estée Lauder vzrostl v loňském fiskálním roce, který skončil v červnu, čistý zisk o 83,9 procenta na 449,2 milionu dolarů (9,2 miliardy Kč). Výsledky podpořila absence mimořádných nákladů a daňových poplatků, které musela firma zaúčtovat v předchozím fiskálním roce. Tržby společnosti, které patří kosmetické značky Clinique, Aveda či Bobbi Brown, se zvýšily o devět procent na 7,04 miliardy dolarů.

Biokosmetika by obecně měla obsahovat pouze nebo převážně přírodní ingredience, tedy takové, které pocházejí z rostlin nebo minerálů. Jednotlivé složky by měly v maximálně možné míře pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství a nebo sběru na přísně vybraných lokalitách, nesmí být testovány na zvířatech a obsahovat geneticky modifikované rostliny.

Používání ropných derivátů, syntetických barviv, parfémů a konzervantů je u této kosmetiky zakázáno. Povinností je i užití recyklovatelných obalových materiálů, pravidlem pak balení pouze do nejnutnějších obalů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí