zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklační hrnec místo koše?

18.10.2007
Obecné
Voda
Ovzduší
Odpady
Energie
Recyklační hrnec místo koše?

Jak budou vypadat spotřebiče za dvacet, třicet či padesát let? Místo nádob na odpadky bude mít každá domácnost recyklační hrnec, vodu bude šetřit mlhová sprcha tedy aspoň podle mladých designérů, kteří se účastní soutěže Design Lab.

Design Lab je každoroční celosvětová soutěž určená pro mladé designéry, kteří ještě studují nebo jsou těsně po ukončení školy. Každoročně jsou zváni, aby představili nové nápady pro domácí spotřebiče budoucnosti. Letos už popáté.

Letos se mezi finálové výrobky prosadily například:
Recyklační hrnec: plastový recyklátor budoucnosti, od Juan Ying-Hao z Cranbrook Academy of Art ve Spojených státech amerických.
Mlhová sprcha: sprcha šetřící vodu, od João Diega Schimanskeho z Pontificia Uneversidade Católica de Paraná v Brazílii.
Pabble: solární vařič, od Laury Pandelle z École Boulle z Francie.
E-pračka: pračka využívající přírodních čistících prostředků od Levente Szabó z Moholy-Nagy University of Art & Design z Maďarska.
Přírodní myčka: umyvadlo a myčka na nádobí v jednom, využívající přírodní mycí prostředky, od Tatjany Voronovové z Hochschule für Gestaltung Schwäbisch Gmünd v Německu.
Přírodní vítr: solární čistička vzduchu od Bae Won-Ho z Dong-A University z Jižní Korey.
Circompo: automatický kompostovač potravin, od Thanata Tengamnuay z Mongkut's University of Technology Thonburi v Thajsku.
Go Fresh: chladnička spořící energii se samostatnými částmi tvarem připomínajícími včelí plástve od He Cheng Fei z Jiangnan University  v Číně.

http://bydletelepe.centrum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí