zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Francie startuje reformy

19.10.2007
Obecné
Francie startuje reformy

Vládní komise navrhuje například vytvoření nových pracovních míst, zrušení ekologických omezení pro podniky či výstavbu jedenácti měst

POSTAVÍME NOVÁ MĚSTA. Jako z jiného světa vypadá další nápad komise, postavit 11 nových měst, které nazývá ecopolis, každé nejméně o 50 tisících obyvatelích. Tato města by měla být ekologická, vybavena nejnovějšími telekomunikačními technologiemi. Vše by šlo samozřejmě na vrub státu. V tomto návrhu se projevila Attaliho socialistická minulost, jež nabízí pro jednotlivce snadnější přístup ke stavebnímu spoření a následným půjčkám.

EKOLOGIE OMEZUJE FIRMY. Třetím okruhem problémů je zrušení ekologických omezení pro výrobní podniky. Podle nich každé podnikání přináší princip ekologické opatrnosti. Ten nechal zapsat do ústavy prezident Chirac. Tento princip zbytečně omezuje podniky. "S principem ekologické opatrnosti bychom neměli třeba antibiotika - jsou příliš riskantní pro vývoj i výrobu," říká jeden z členů komise, který nechce být jmenován. To rozzuřilo státní tajemnici pro životní prostředí Nathalie Kosciusko-Morizetovou, která si myslí, že ekologická opatrnost naopak umožňuje francouzským podnikům lépe se chránit před eventuálními katastrofami.
Jak s problematickým návrhem naloží Sarkozy, není ještě jisté, i když při zřízení komise prohlásil: "To, co navrhnete, my uděláme." Na další nápady dostala komise čas tři měsíce.

Kráceno

Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí