zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Uničově přibudou další podzemní kontejnery na odpad

22.10.2007
Odpady
V Uničově přibudou další podzemní kontejnery na odpad

Uničov (Olomoucko) - Radnice v Uničově na Olomoucku rozšiřuje v těchto dnech síť stanovišť s podzemními kontejnery na tříděný odpad. Nové stanoviště pro odkládání plastů, papíru a skla instaluje v ulici Jiřího z Poděbrad, v minulém týdnu se jedno stanoviště objevilo na ulici Olomoucká. Umístění jednoho podzemního shromaždiště odpadu a terénní úpravy okolí přijdou zhruba na půl milionu korun, řekl ČTK místostarosta Dalibor Horák.

"Kontejnery se v ulici Jiřího z Poděbrad již instalují, práce budou ukončeny v příštím týdnu. Výhodou nádob je jejich nenápadný vzhled a zároveň trojnásobná kapacita ve srovnání s běžnými kontejnery," uvedl Horák.

První stanoviště podzemních kontejnerů vzniklo v Uničově v roce 2003. První shromaždiště tehdy město zřídilo na sídlišti v ulici Nemocniční. Nyní jich je ve městě už jedenáct, každé obsahuje kontejner na plast, sklo a papír.

Třídění odpadů podporují i další města a obce v kraji. S nákupem klasických nádob jim pomáhá olomoucké hejtmanství prostřednictvím projektu na podporu třídění odpadů, který kraj organizuje od roku 2004 společně s firmou EKO-KOM a Institutem komunitního rozvoje. Mimo jiné díky projektu se v regionu již několik let zvyšuje podíl tříděného odpadu. Například v roce 2002 připadalo ročně na jednoho obyvatele kraje 14,5 kilogramu vytříděného papíru, plastů, skla a kartonů od nápojů. Loni to bylo již 27,7 kilogramu. Celorepublikový průměr dosahuje 28 kilogramů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí