zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze byl zahájen ekologický projekt týkající se čistoty města

23.10.2007
Obecné
V Praze byl zahájen ekologický projekt týkající se čistoty města
Cílem projektu je obměna stávajících vozů vozového parku Pražských služeb za vozy s pohonem na stlačený zemní plyn/ NNG).

Pražské služby zajišťují svoz odpadu a čištění komunikací. Rada hlavního města Prahy schválila na svém jednání 19.10.2007 příspěvek ve výši dvou milionů korun na nákup pěti nových vozidel v celkové ceně 30 366 770 korun. První tři vozy na odvoz odpadu  koupí Pražské služby do konce letošního roku a do března 2008 budou zakoupeny zbylé dva vozy na čištění a údržbu komunikací  v ceně 6 436 380 korun za vozidlo. K těmto dvěma vozům budou ještě zakoupeny speciální prachové filtry, které výrazně sníží ekologický efekt čištění. Nové vozy měly být využívány v nejvíce zatížených oblastech, jako je centrum města. Přestože je rozdíl v pořizovací ceně vozidla na naftu a CNG je při propočítání úspor v ceně paliva za užívání po 10 let výrazně výhodnější pro vozy s pohonem CNG. Pražské služby v návaznosti na užívání nových vozidel řeší se společností Pražská Plynárenská a.s. také variantu vybudování nové plnící stanice na CNG.

Pražské služby vykonávají úkoly spojené s funkcí operátora celopražského systému nakládání s komunálním odpadem na základě desetileté smlouvy. Smlouva byla s hlavním městem Prahou uzavřena po výběrovém řízení v roce 2001. Další informace o organizaci Pražské služby ZDE.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí