zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústečany trápí hluk

30.10.2007
Hluk
Ústečany trápí hluk

ÚSTÍ NAD LABEM - Obyvatelé věžových domů na Masarykově třídě v centru Ústí si stěžují na hluk ze zábavních podniků. Ve zdejších malometrážních bytech žijí především starší lidé, kteří volají po klidu alespoň v pokročilých hodinách.

„Moje osmdesátiletá maminka se pořádně nevyspala několik let. Do noci tady duní hudba a pak do rána opilci. V blízkosti jsou 4 diskotéky nebo herny. To je město nemůže vykázat tam, kde by nerušily?,“ nechápe Jana Divišová, která jezdí za matkou do Ústí prý z klidného Benešova.

Místostarosta centrálního obvodu Jan Tvrdík připustil, že jde o letitý problém.

„My ty podniky ale nemůžeme zakázat. Na to nemáme pravomoce. Disponují platnými povoleními z dob, kdy se vydávala prakticky bez omezení. Teď už u nových nebo rekonstruovaných provozoven žádáme omezenou otvírací dobu,“ řekl Tvrdík.

Podle něj i podle náměstka primátora Arno Fišery mají lidé v případě obtěžujícího hluku okamžitě volat strážníky, aby zjednali klid.

„Mám na stole podobnou stížnost od obyvatel z těchto domů, už jsem ji s vedením městské policie projednal. Zaměří se na to, ale lidé by ji při problémech měli volat hned,“ řekl Fišera s tím, že v dohledné době sem také instalují mobilní kameru.
 Jitka Hadašová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí