zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologie v těžebním a strojírenském průmyslu

06.11.2007
Obecné
Geologie
Ekologie v těžebním a strojírenském průmyslu
Jihomoravský kraj - Vzdělávací projekt Těžební unie zaměřený na vliv nové české a evropské legislativy na činnost těžebního a strojírenského průmyslu pokračuje již čtvrtým tématickým seminářem. Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu ČR tak úspěšně vstupuje do své druhé poloviny. Pozitivní ohlasy od účastníků seminářů ukazují, že nastoupený trend je správný a vzdělávací projekt plní svůj účel.

Třetí seminář pod názvem "Monitoring stavu životního prostředí v lomových prostorech", který se uskutečnil ve dnech 21.-22. srpna 2007 v lokalitě Moravský kras, se opět setkal s velkým zájmem. V rámci dvoudenního kurzu vystoupilo 20 přednášejících z různých organizací veřejného i soukromého sektoru, především zástupců ekologických a přírodovědeckých organizací. Celý program byl obohacen o terénní exkurzi do běžně nepřístupné lokality lomového provozu Mokrá u Brna a do prostor Ochozské jeskyně, rovněž pro veřejnost uzavřenou. Tento mimořádný zážitek pro účastníky semináře bylo možné uskutečnit díky výborné spolupráci s projektovými partnery - firmou Českomoravský štěrk, a.s., Moravským zemským muzeem a Masarykovou univerzitou a také díky Správě CHKO Moravský kras.

Zástupci firem si pochvalovali především bezprostřední kontaktu s lektory přímo v prostoru lomového provozu, což představuje z hlediska vzdělávacích aktivit unikátní možnost spojit teoretický výklad s praktickými ukázkami v přirozeném prostředí.

Na seminář navazuje ve dnech 15.-16. listopadu již čtvrtý tématický okruh - "Směrnice o správě odpadů z těžby". Tato problematika představuje v těžebním a strojírenském průmyslu jedno z nejožehavějších aktuálně diskutovaných témat. Vzhledem k probíhajícímu implementačnímu procesu tohoto evropského legislativního opatření v České republice je i načasování semináře zcela adekvátní. Jako přednášející vystoupí zástupci Českého báňského úřadu, kteří se přímo podíleli na celém procesu úpravy národní legislativy, ale také zástupce Ministerstva životního prostředí Slovenské republiky. Díky složení přednášejících bude možný komplexní pohled na danou problematiku s akcentací na diskuse. Zástupci firem tak mohou svoje dotazy směrovat přímo na odborníky, kteří se danou problematikou dlouhodobě zabývají.

Přednášky ze všech seminářů naleznete na stránkách Těžební unie www.tezebni-unie.cz přímo v sekci věnované celému vzdělávacímu projektu. Naleznete zde i pozvánku na aktuální seminář.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí