zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Uherskohradišťský ekologický festival nabídne téměř 30 filmů

11.11.2007
Obecné
Uherskohradišťský ekologický festival nabídne téměř 30 filmů
Téměř 30 filmů s ekologickou tematikou nabídne letošní 32. ročník festivalu Týká se to také tebe. Akce se uskuteční od 19. do 25. listopadu v Uherském Hradišti, Uherském Brodě a ve Zlíně. Na festival se kromě českých snímků přihlásily také filmy z Polska, Slovenska, Makedonie, Estonska, Španělska, Íránu či Jihoafrické republiky. Novinářům to dnes řekli organizátoři přehlídky.
Projekt Týká se to také tebe je tematický mezinárodní festival filmů a videoprogramů, které doplňují odborné přednášky, semináře, konference či výstavy. Jeho cílem je upozornit veřejnost na filmová a televizní díla, zásadně se vyjadřující k ekologickým stránkám lidské existence ve dnešním světě.
Do letošního ročníku bylo přihlášeno 94 filmů z nejrůznějších koutů světa. Odborná porota nakonec vybrala šest z nich, jež budou soutěžit, a další dvě desítky pak spatří zájemci při běžném nesoutěžním programu.
Jednou z nejzajímavějších doprovodných akcí je podle organizátorů odborný seminář na téma ochrany přírody, který se uskuteční 23. listopadu v uherskohradišťském klubu kultury. Letošním tématem je současnost a budoucnost alejí. "Veřejností stále hodně hýbe kácení stromořadí zejména podél komunikací. Myslím, že je to skutečně ožehavé téma, které není dostatečně řešeno," řekl ČTK vedoucí krajského oddělení ochrany přírody a krajiny Jaroslav Hrabec.
V rámci programu se uskuteční také 29. ročník fotografické soutěže, soutěž dětské kresby a dětská literární soutěž.
Vyhlášení vítězných snímků se uskuteční v sobotu večer v sále Klubu kultury Uherské Hradiště.
Festival vyhlašuje ministerstvo životního prostředí, Zlínský kraj, Uherské Hradiště, Uherský Brod a Odborný svaz pracovníků kulturních zařízení za podpory ministerstva kultury.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí