zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TOVÁRNA NA DESATERO

12.11.2007
Obecné
TOVÁRNA NA DESATERO

Projekt „Desatero ekoprogramů na klíč“, který Ekocentrum Koniklec zahájilo v lednu tohoto roku a jehož cílem je výroba kvalitních pomůcek k ekoprogramům, se chýlí ke konci. První polovinu roku realizátorům Alici Wollerové a Lukášovi Kouckému zabralo vymýšlení, rozšiřování a vylepšování obsahu i her dosavadních programů. „V srpnu se kancelář našeho ekocentra proměnila na „továrnu na Desatero“, kde se malují, graficky upravují, tisknou a laminují nejrůznější učební a herní pomůcky pro deset typů ekologických výukových programů“ , říká Alice Wollerová.

Do konce roku je třeba roztřídit jednotlivé herní pomůcky do dřevěných bedýnek, které pro Ekocentrum Koniklec vyrobili studenti SUPŠ na Žižkově náměstí. Tento projekt byl finančně podpořen MŽP a MHMP, cena jedné herní soupravy, která obsahuje manuál a řadu herních i učebních pomůcek pro 120 minutový program, činí tedy pouze 50 Kč.

V lednu roku 2008 bude na webových stránkách Ekocentra Koniklec (http://csop.koniklec.cz) k dispozici nabídka deseti ekoprogramů, které jsou určeny zejména pro učitele základních škol, vedoucí dětských oddílů, lektory ekocenter či jiných organizací pracujícími s dětmi a mládeží, ale i pro početnější rodiny. Nabídka dorazí do organizací tohoto typu i poštou.

Jedná se o ekoprogramy Mravenčí stezkou, Do hlubin rybníka, Divoká a domácí zvířata pro první stupeň ZŠ a ekoprogramy Do hlubin Země, Domácí ekologie, Obaly a odpady, Globální problémy, Tajemství lesa, Životní prostředí Prahy 2, Životní prostředí Prahy 3 pro druhý stupeň ZŠ.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí