zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Padla další pokuta za životní prostředí

12.11.2007
Příroda
Padla další pokuta za životní prostředí

MALEČOV / BABINY - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila další pokutu za likvidaci chráněných druhů. A to podnikateli, co v bývalém výcvikovém prostoru Babiny prováděl demoliční práce.

Z úředního rozhodnutí Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ústí nad Labem vyplývá, že pokuta dosáhla 50 tisícové výše. Uložena byla firmě Ladislav Bukovský, se sídlem v Kostelci nad Labem.

Firma na Babinách prováděla demolici budov na objednávku Vojenského stavebního úřadu v Litoměřicích. Dle ČIŽP nedostála podmínkám zadání demolice.
„Na upozornění CHKO České Středohoří jsme provedli na Babinách místní šetření,“ vysvětlovala ředitelka ČIŽP Jana Moravcová.

„Zde jsme zjistili, že firma usmrtila zvláště chráněné živočichy a zároveň nedovoleně zasáhla do jejich přirozeného vývoje,“ doplnil informaci Pavel David, vedoucí oddělení ochrany přírody.

Mezi usmrcenými živočichy se nachází například skokan skřehotavý, listonoh letní, patřící mezi kriticky ohrožené druhy. Případně čolek horský nebo ropucha obecná.

Firma tvrdí, že provedené práce neprovedla a proti rozhodnutí ČIŽP se odvolala. Proti ní ale dle ČIŽP svědčí zápisy ve stavebním deníku, kde jsou uvedena i konkrétní data provedení nepovolených prací. Firma se k tomu nevyjádřila.


Janni Vorlíček

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí