zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

13.11.2007
Odpady
Hluk
Nabídka technologií

Technologie čištění kontejnerů a ocelových tanků

Reference: 07 IL ILMI 0HNS

Izraelská společnost vyvinula nový způsob čištění ocelových kontejnerů/nádob od jakýchkoliv zbytků. Technologie je založena na bázi rozprašovačů. Společnost hledá partnery pro implementaci technologie na bázi zakoupení licence a/nebo technické spolupráce.

Technologie opětného získávání paladia

Reference: 05 IT LAPM 0DH7

Italská univerzita vyvinula technologický postup, umožňující v průmyslovém měřítku opětné získávání paladia v jednom jediném kroku a za mírných reakčních podmínek. Univerzita hledá partnery se zájmem o licenci nebo o obchodní spolupráci s technickým poradenstvím.

TECHNOLOGIE FORMOVÁNÍ 3D VLÁKNITÝCH DÍLŮ PRO HLUKOVOU A TEPELNOU IZOLACI

Reference: 07 DE SDST 0IQE

Německá firma vyvinula novou technologii pro výrobu dílů formovaných z 3D-vláken pro hlukovou a tepelnou izolaci. Lze použít téměř jakéhokoliv staplového vlákna: polyeter, bavlna, konopí, len apod. Homogenní nebo nehomogenní hustota vláken, jakož i užití nestejnoměrné tloušťky je možné. Použití technologie se předpokládá v oblasti výroby izolačních dílů v automobilech nebo izolace ve stavebním sektoru. Firma hledá společnosti vyrábějící izolační díly pro výrobní nebo obchodní spolupráci s technickým poradenstvím.

 

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou transferu technologií Technologického centra AV ČR - projektu CIRC (Českého centra pro podporu inovací) jako zprostředkovatele transferu technologií z databáze mezinárodní sítě IRC (Innovation Relay Centre).

Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.circ.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí