zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občané Ruseka bojují proti hluku z letiště

13.11.2007
Hluk
Občané Ruseka bojují proti hluku z letiště

HRADEC KRÁLOVÉ - „Tak tohle poslouchat nebudu! Nikdo naše připomínky pořádně nevnímá a město na nás kašle,“ rozzlobil se Mikuláš Hančin a naštvaně odešel ze setkání občanů Ruseka s vedením města.

Emotivně tak zakončil svůj střet v diskusi s primátorem Otakarem Divíškem, když nesouhlasil s vysvětlením, které mu šéf radnice podával. Šlo o stížnosti občanů na hluk z akcí jako Hip Hop Kemp či Rock for People konaných na letišti.

Už v úterý se předsedkyně Komise místní samosprávy Klára Barešová zúčastnila jednání rady města, kde vážné výhrady Ruseckých tlumočila. Třeba petici proti Hip Hop Kempu podepsalo v létě 120 lidí.

Primátor při besedě vysvětlil, že město určité prostory letiště pronajme firmě Retro 2000 a ta musí dodržovat přísné podmínky. Výtěžek případných sankcí by měl dostat postižený Rusek.

Čtvrtečního setkání s občany se zúčastnilo kompletní vedení radnice. Zdejší lidé se dozvěděli i příznivější zprávu. V roce 2009 by se zdejší okrajová část Hradce měla dočkat kanalizace za 40 milionů korun. Bude to největší investiční akce společnosti Vodovody a kanalizace spolu s městem. Už v příštím roce by do příprav stavby mělo jít sedm milionů korun.
 Jiří Košťák

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí