zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obnova vnitrobloku u Hypernovy na Košutce

13.11.2007
Obecné
Obnova vnitrobloku u Hypernovy na Košutce

Ve čtvrtek 22.11.2006 od 17:00 hodin proběhne v prostorách 4. Základní školy (Kralovická ulice 12) veřejné projednání studie obnovy vnitrobloku Manětínská ul. – Hypernova – Kralovická ul.  zpracované ing. Petrem Zítkem a ing. Jakubem Chvojkou na základě objednávky Správy veřejného statku města Plzně (SVSMP).

Je nesporné, že momentální stav vnitrobloku je neutěšený a prostor si žádá logičtější a estetičtější uspořádání ku spokojenosti právě místních obyvatel. Cílem připravované studie je efektivněji zorganizovat dopravu v tomto vnitrobloku a zvýšit zde kapacitu parkovacích míst. Vedle dopravních změn se také počítá s vybudováním klidové zóny, která bude sloužit místním obyvatelům k relaxaci a odpočinku (lavičky, výsadba stromů).   

A jak bude setkání probíhat? Nejprve architekti představí účastníkům studii obnovy vnitrobloku. Po této prezentaci bude následovat diskuse, kde bude veřejnost mít možnost vyjádřit své postřehy k plánované obnově. Své názory a přání můžou lidé sdělit  také prostřednictvím ankety, která na této akci bude distribuována. Nápady a podněty, které budou získány z veřejného projednání a ankety, poslouží jako podklad pro konečnou verzi návrhu obnovy vnitrobloku.

Pokud se někdo projednání nemůže zúčastnit a má zájem se k obnově vnitrobloku vyjádřit, pak může navštívit internetové stránky www.cpkp.cz, kde lze vyplnit elektronickou verzi ankety. Zde je také mapka dotčeného území.

Veřejné setkání k obnově vnitrobloku pořádá SVSMP společně s Centrem pro komunitní práci (CpKP). Informace o chystané obnově vnitrobloku je možné získat na adrese www.cpkp.cz nebo telefonicky na číslech 378 037102 (SVSMP) či 377 329 558 (CpKP).
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí