zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školní projekty programu Intelligent Energy Europe

13.11.2007
Energie
Školní projekty programu Intelligent Energy Europe
  • V současnosti probíhají dva mezinárodní školní projekty, do kterých je možno se zapojit a jejichž koordinátorem v ČR je organizace SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie o.p.s.
  • SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s. je koordinátorem dvou školních projektů pro Českou republiku, které byly zpracovány a jsou podpořeny Evropskou komisí z programu Intelligent Energy Europe. Projekty mají mezinárodní zastoupení po celé Evropě a na některých českých základních školách a také v občanském sdružení v rámci zájmových kroužků již probíhají. Nicméně další základní školy a i nižší ročníky víceletých gymnázií, pro jejichž žáky jsou programy určeny, se mohou stále zapojit, případně se zdarma účastnit seminářů pro učitele.
 • Stěžejní aktivitou projektu Active Learning je cílené zapojení žáků do společného úkolu monitoringu spotřeby energie v budově školy a následné hledání možností snížení této spotřeby. Žáci jsou zábavnou a aktivní formou seznámeni s problematikou úspor energie a obnovitelných zdrojů. Deset škol s nejlépe zpracovanými projekty bude odměněno dvaceti úspornými zářivkami. Nejbližší bezplatný seminář pro učitele o tomto projektu se uskuteční 12. prosince 2007 v Praze.

  Také vzdělávací projekt Kyoto in the Home usiluje o aktivní účast i těch nejmladších obyvatel na udržitelném způsobu života. Cílem projektu je popularizace obnovitelných zdrojů nejen u žáků, ale především v jejich rodinách. Nejaktivnější účastníci projektu budou obdarováni světelnými zdroji pro celou školu, mp3 přehrávači a všechny zúčastněné školy i učitelé současně obdrží projektové certifikáty.

  Zdroj a kontakt:

  Ing. Andrea Hlavová, SEVEn

  andrea.hlavova@svn.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí