zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SHARP vyvinul novou technologii pro recyklaci plastového odpadu

15.11.2007
Odpady
SHARP vyvinul novou technologii pro recyklaci plastového odpadu
Společnost Sharp oznámila, že vyvinula technologii na separování a opětovné použití polypropylenu (PP) shromážděného podle japonského zákona na recyklaci domácích spotřebičů z plastových částí domácích zařízení jako je např. televize, klimatizace, ledničky a pračky, a recyklovat jej v plast vysoké kvality.

Tato technologie - tohoto typu poprvé použitá v průmyslu - zpracovává použitý plast, ke kterému jsou stále připojeny kovové části a různé příměsi a dříve byly považovány za průmyslový odpad.

V roce 2001 Sharp vyvinul a implementoval technologii pro uzavřený cyklus recyklování materiálů, která umožní opětovné použití zbytků plastových částí výrobků. Jedná se o separovaný materiál (polypropylen [PP] nebo polystyren [PS]) ze čtyř druhů výše zmíněných domácích spotřebičů, opětovně použitý do nových domácích zařízení.

Díky tomu se sníží množství použití nového plastu a pomůže to chránit neobnovitelné zdroje. Zároveň je množství shromážděného plastového odpadu pro recyklaci výzvou k dalšímu urychlení a zefektivnění tohoto úsilí.

Patentovaná technologie firmy Ube Industrie přidává barvivo do recyklovaného PP tak, aby nebyly nečistoty viditelné a bylo možné znovu použit PP ve vnějších součástech nových domácích zařízení. Sharp poprvé použije tuto technologii v září 2007 pro vnější části ledniček.

Zdroj: www.inovace.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí