zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín letos dokončí stavbu závodu na zpracování odpadů

15.11.2007
Odpady
Vsetín letos dokončí stavbu závodu na zpracování odpadů

VSETÍN - Vsetín ještě na konci letošního roku dokončí výstavbu závodu na zpracování odpadů, získá také veškeré technologie i techniku. Provoz zahájí závod asi na konci prvního čtvrtletí příštího roku. Celkové náklady projektu činí zhruba 180 milionů korun, část peněz radnice získala z Evropské unie. ČTK to dnes řekl místostarosta Jaromír Kudlík.

Závod vzniká v průmyslové zóně v lokalitě Bobrky. Zahrnuje dotřiďovací linku, překladiště komunálního odpadu, sběrný dvůr, sklad papíru a plastu, sklady tříděného a nebezpečného odpadu, boxy pro dočasné uložení stavební suti či dílnu pro demontáž elektroniky. Součástí projektu je mimo jiné i nákup vozidel pro svoz komunálního odpadu z celého regionu.

"Stavební část si vyžádá 109 milionů korun, zbytek připadá na technologie a nákup techniky," poznamenal Kudlík. Závod budou provozovat Technické služby Vsetín vlastněné výhradně městem. Radnice uvažovala i o tom, že provoz svěří externí společnosti. Vypsala dokonce výběrové řízení na provozovatele. Nakonec ale zjistila, že výhodnější bude provoz ve vlastní režii.

Vedle ekologického a ekonomického přínosu bude mít vznik závodu logistického centra odpadů podle radnice i další výhody. "Díky výhodnému umístění v průmyslové zóně u obchvatu města již nebudou vozy s odpadem zatěžovat obyvatele a komunikace v Luhu," uvedla již dříve starostka Květoslava Othová.

www.zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí