zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tipy na víkend

16.11.2007
Obecné
Tipy na víkend

Most - Umění z Divočiny
Výstavní síň Zlatá trojka v Městské knihovně uspořádala výstavu 40 děl dvanácti lotyšských malířů skupiny Umění z Divočiny. Jeho kořeny je třeba hledat v oblasti Talsi, která je z více než poloviny pokryta lesy. Výstava s názvem Talsi mäkslinieki představuje kolekci moderních expresivních obrazů osobitých malířů, jejichž živočišný projev je ovlivněn právě nedotčenou a magickou lotyšskou přírodou této oblasti. Výstava potrvá do 21. prosince.
Moskevská 12, tel.: 476 768 800

Do Hostinného na Trutnovsku se v pátek 16. listopadu sjedou řemeslníci z nejrůznějších oborů. Přivezou textilní hračky, polštáře, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, malby na skle, bižuterii, keramiku, knoflíky a další rukodělné výtvory. Svůj sortiment nabídnou také včelaři, kořenářky a bylinkáři.
Tel.: 499 404 746, www.infocentrum.hostinne.info

Pardubice - Vodinky
Fotografování vody, vodopádů a peřejí i světa pod vodou přitahovalo a stále přitahuje mnoho fotografů. Leo Bureš snímá přírodu už mnoho let, k vodním motivům se stále vracel, ale až letos se mu podařilo najít způsob, jakým lze v proudící čisté vodě horských potoků a řek fotografovat motivy, které nejsou pouhým okem viditelné. Jeho barevné fotografie jsou do 6. ledna 2008 vystaveny ve Východočeském muzeu.
Zámek 2, tel.: 466 799 240, www.vcm.cz

Uherské Hradiště - Ekologie ve filmu
Akce Týká se to také tebe je tematický mezinárodní festival filmů a videoprogramů, které se zásadně vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě. Jeho součástí je rovněž fotografická soutěž a doprovodný program: přednášky, semináře, konference, výstavy a umělecké pořady. Letošní, 32. ročník se uskuteční od 19. do 25. listopadu převážně v Klubu kultury.
Hradební 1198, tel.: 572 430 422, www.kkruh.cz

Velké Pavlovice - Otevřené sklepy
Ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku bude 17. listopadu od 11 hodin otevřen více než tucet vinných sklepů, které nabídnou k ochutnání svatomartinské víno ročníku 2007. Ve 20 hodin začne hrát v sokolovně na Hlavní ulici cimbálová muzika a součástí akce bude také slosování vstupenek o sto lahví místních vín.
Tel.: 774 364 012, www.vinozvelkychpavlovic.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí