zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava Zázraky přírody CHKO Český ráj

17.11.2007
Příroda
Výstava Zázraky přírody CHKO Český ráj

V pátek 9. listopadu.2007 v 17.00 hodin se v Zámku v Lomnici nad Popelkou uskutečnila vernisáž fotografické výstavy dr. Zdeňka Mrkáčka „Zázraky přírody Chráněné krajinné oblasti Český ráj“.

Pořadatelem výstavy je Kulturní a informační středisko města Lomnice n. Pop. a Správa CHKO Český ráj. Premiérově je představen soubor dosud nepublikovaných 58 fotografií, převážně volně žijících živočichů včetně obojživelníků, ptáků a hmyzu. Výstavu zahájili čestný občan Lomnice Doc. Jiří Zahradník, Csc. a vedoucí Správy CHKO Český ráj Ing. Jan Mocek. Zahájení se zúčastnilo na 50 zájemců z Lomnice a okolí, Liberce, Ústí nad Labem, Jičínska, Mladoboleslavska i Nymburska.

Výstava je určena pro zájemce s hlubším vztahem k živočichům, školy i širokou veřejnost. Jako u předchozích výstav autora, patří i nyní k hlavním cílům výstavy prezentace bohatství a rozmanitosti přírody Chráněné krajinné oblasti Český ráj, připomenutí významu ochrany krajiny a volně žijících druhů živočichů a rostlin jako součásti našeho přírodního a kulturního dědictví, důležitosti chráněných krajinných oblastí a dalších chráněných území.

Výstava potrvá do 30. listopadu 2007

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí