zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Včera začal festival Voda, moře, oceány.

21.11.2007
Voda
Včera začal festival Voda, moře, oceány.

Včera byl v Ústí nad Labem zahájen 3. ročník mezinárodního filmového festivalu Voda, moře, oceány 2007, dvoudenní maraton promítání a besed z podmořského světa i sladkých vod.

Nad festivalem převzali záštitu ministr životního prostředí Martin Bursík, ministr zemědělství Petr Gandalovič a primátor města Ústí nad Labem Jan Kubata. Festival se i nadále těší přízni Fakulty životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Severočeské vědecké knihovny. Právě tam se uskuteční také řada besed a osobních prezentací význačných hostí z celého světa, které v Ústí očekáváme. Festivalovým centrem budou letos prostory Kulturního domu v Ústí nad Labem. Letos poprvé budou probíhat festivalové projekce také v ústeckých klubech RelaKs, Mumie, ULiTA a CIRKUS.

Ve dnech 20. a 21. listopadu 2007 organizátoři opět přivítají tvůrce filmových dokumentů, odborníky z oblasti ochrany přírody, ekology, novináře, potápěče a fotografy, ale především diváky, studenty i žáky ústeckých škol. Ti všichni už během minulých ročníků dokázali, že jim je téma vody - toho úžasného živlu, této živé mízy naší planety důvěrná i blízká. Stav životního prostředí na Zemi je tak podstatným tématem a kouzlo slaných i sladkých vod tak přitažlivé, že mu dříve či později podlehne snad každý. Emotivní filmové příběhy, které festival opět nabídne, osloví dospělé i děti a pozvou je do světa, na jehož zachovávání nám všem musí záležet.

Festival je setkáním všech, pro které jsou příběhy vody věčnou inspirací i výzvou k její ochraně. Prezidentem festivalu je potápěč a filmař Steve L. Lichtag.

Program a další informace:

www.vodamoreoceany.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí