zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kalendář Hnutí DUHA 2008

23.11.2007
Obecné
Příroda
Kalendář Hnutí DUHA 2008

„V přírodě a krajině za sebou zanecháváme otisky. Horizonty popisujeme jako bílé stránky. Každý z nás má jiný rukopis. Někdo tak slabý, že jej lze sotva přečíst, jiný naopak posetý kaňkami. Jsme lidé – žít na Zemi je naše výsadní právo. Nad tím, jak „píšeme“, však můžeme mít kontrolu.“

Vítězové Czech Press foto v kalendáři Hnutí DUHA

V kalendáři Hnutí DUHA na rok 2008 se můžete pokochat pěti originálními fotografiemi z dílny vítězů soutěže Czech Press Foto 2007.

Nový kalendář nese název Příběh stromu a provází jej celkem třináct fotografií od členů umělecké agentury CHOICEIMAGES. Obrázky zachycují strom v prostředích, kde vstupuje do vztahu s člověkem. Strom vystupuje například jako parkovací blok, útěcha panelových sídlišť nebo symbol života. V kalendáři je také dostatek prostoru pro každodenní poznámky. Všechny měsíce navíc přinášejí jednoduché ekotipy, které pomáhají chránit přírodu kolem nás a šetří rodinnou kasičku.

Uskupení Choiceimages sdružuje šest fotoreportérů z Česka, Slovenska a Polska. Zaměřují se na proměny střední a východní Evropy v dimenzích společenského a kulturního života. Výsledkem jejich práce bývá subjektivní dokument, cenný kromě informační a estetické kvality také osobní výpovědí. Autorská dvojice Alena Dvořáková a Viktor Fischer získala ocenění v soutěži Czech Press Foto 2007 v kategorii Reportáž a každodenní život, Andrej Balco v kategorii Portrét.

Kalendář lze za příjemnou cenu objednat v internetovém obchodě Hnutí DUHA, kde můžete využít i jedinečné nabídky a kalendář získat koupí Vánočního duhového balíku.
Podpoříte tak práci Hnutí DUHA.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí