zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odborníci zkoumají vodní zdroje v Ústeckém kraji a Sasku

26.11.2007
Voda
Odborníci zkoumají vodní zdroje v Ústeckém kraji a Sasku

ÚSTECKO / SASKO - Odborníci na české a německé straně společné hranice v Ústeckém kraji a v Sasku zjišťují, jak jsou na tom tato území se zásobami pitné vody. V Česku odborníci zkoumají 851 kilometrů čtverečních v Krušných horách a 283 kilometrů čtverečních ve Šluknovském výběžku. Podle náměstka hejtmana Petra Fialy je průzkum důležitý, aby bylo možné ochránit vodní zdroje na obou stranách hranic.

Průzkum má být hotový na konci letošního roku. Jeho data mají sloužit především orgánům státní správy a samosprávy například při posuzování různých projektů. Na jejich základě budou moci říci, zda by projekt nemohl narušit nebo znečistit vodní zdroje na české i německé straně hranice. Data také využívají studenti ústecké univerzity, kteří na jejich základě vypracovali již tři bakalářské práce.

Oblast Krušných hor je na vodu bohatá. Ředitel Severočeských vodovodů a kanalizací Ondřej Beneš před nedávnem řekl, že v ústeckém regionu je na rozdíl od jiných krajů České republiky pitné vody nadbytek a lidé se nemusejí bát o její zásoby.

V budoucnu se může česká a německá spolupráce v oblasti pitné vody ještě více rozšířit. V současné době obě strany vedou jednání o tom, jestli by nebylo možné dodávat vodu až do saského města Chemnitz z přehradní nádrže Přísečnice, která leží v Krušných horách na Chomutovsku. Česká strana by měla zájem do Německa dodávat již hotovou pitnou vodu.

http://www.ustecko24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí