zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyšla publikace Přírodní parky Pardubického kraje

03.12.2007
Příroda
Vyšla publikace Přírodní parky Pardubického kraje
Na svých šedesáti stranách přehledně představuje všech deset přírodních parků, které jsou v současné době na území Pardubického kraje vyhlášeny

Publikace Přírodní parky Pardubického kraje, na jejímž vzniku se podílela Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Středisko Pardubice, je v pořadí druhým větším tematickým počinem zaměřeným na ochranu přírody a krajiny v Pardubickém kraji. Navazuje na titul Pardubický kraj - Natura 2000, který vyšel v loňském roce.

Na svých šedesáti stranách přehledně představuje všech deset přírodních parků, které jsou v současné době na území Pardubického kraje vyhlášeny a také dva přírodní parky, které jsou k vyhlášení navrženy.

Finanční prostředky na vydání publikace poskytl Pardubický kraj. Samotné vydání zajistila Společnost přátel přírodě blízkého lesa. Na vzniku publikace se kromě AOPK ČR, střediska Pardubice, podíleli pracovníci Krajského úřadu Pardubického kraje z Odboru strategického rozvoje kraje a Odboru životního prostředí a zemědělství a řada dalších odborníků.

O textovou část publikace, bohatě doplněnou fotografiemi (převážnou část z celkem 142 ks pořídila Z. Růžičková) a mapami zájmových lokalit, se postaral doc. RNDr. Jan Vítek za spolupráce E. Škrabalové, M. Lemberkové, V. Lemberka a R. Žaloudkové. Díky nim se čtenáři dozví spoustu zajímavých informací z historie jednotlivých přírodních parků, základní geografické, botanické, zoologické i turistické údaje okořeněné mnoha dalšími zajímavostmi. A to všechno v barevně pestrém a esteticky příjemném balení.

Vydal: Společnost přátel přírodě blízkého lesa, z finančních prostředků Pardubického kraje, 2007

Grafická úprava: F.R.Z. agency, L. Havlíček

Tisk: Tiskdruck Velímský, Brno

Náklad: 2 000 ks

ISBN: 978-80-87051-18-4

Cena: Zdarma

Kde je k dostání: Krajský úřad Pardubického kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, oddělení ochrany přírody

Bližší informace o této zajímavé publikaci naleznete zde: Přírodní parky Pardubického kraje

 

Přírodní parky Pardubického kraje (obálka)

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí