zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň o třídění odpadů vrcholí

03.12.2007
Odpady
Kampaň o třídění odpadů vrcholí

Od 1. do 5. prosince 2007 mohou zájemci o problematiku třídění odpadu hlasovat prostřednictvím webových stránek www.brno.cz/tridime pro nejpovedenější výtvarné dílo z deseti nominovaných porotou.
V rámci ekologické kampaně na podporu třídění odpadu, kterou zahájilo město Brno v polovině září, proběhlo hned několik propagačních akcí zaměřených především na domácnosti a děti. Právě pro ně byla v listopadu vyhlášena výtvarná soutěž, která je pod názvem „Naše rodina třídí odpad“ určena žákům brněnských základních škol a její podstatou je zapojit i nejmladší generaci do problematiky ekologie a třídění odpadu.
„Spoléháme na to, že pokud dětem vysvětlíme, k čemu je třídění odpadu užitečné, budou i doma apelovat na své rodiče a navíc se stanou generací, pro kterou bude tato činnost naprosto přirozená,“ objasnil svá očekávání  Martin Ander, náměstek primátora. 

Žáci měli do konce listopadu výtvarnou formou ztvárnit tématiku třídění odpadu, popřípadě jakým způsobem třídí odpad jejich rodina. Oceněni budou nejen nejlepší výtvarníci, ale také jejich třídy. Aktéři deseti nejlepších prací budou oceněni diplomem a věcnými cenami partnerů soutěže, mezi nimiž jsou statutární město Brno, firma van Gansewinkel
a společnosti SAKO, Ekolamp, Asekol, a Elektrowin. Atraktivní ceny však čekají i na spolužáky prvních tří výherců, pro které je připraven zájezd do termálních lázní Laa. Třída druhého nejlepšího umělce se projede na lodičkách Punkevními jeskyněmi a pro třídu třetího výherce jsou připraveny volné vstupenky do brněnské Zoologické zahrady.

Ceny budou výhercům předány v rámci slavnostního vyhodnocení 12. prosince 2007 v 10. 30 hodin v primátorském salonku na Staré radnici za účasti zástupců města Brna a partnerských společností.

Zdroj: MMB

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí